Валенсия излезе начело в класирането в испанската Примера Дивисион след класическа победа с 3:0 срещу новака Кордоба.

"Прилепите" събраха 13 точки, колкото има и Барселона, но имат по-добра голова разлика. След равенството 1:1 в първия кръг срещу Севиля Валенсия записа 4 поредни победи, като при всяка от тях вкара по 3 гола.

Тимът е възроден предвид очакваното пристигане на милиардерът Питър Лим, но двама от юношите на клуба бяха с решителен принос за победата в този мач.

Голмайсторът на тима Пако Алкасер откри резултата с хубав удар с глава в 22-та минута. Левият бек Луис Гая удвои пет минути по-късно с добавка отблизо.

През второто полувреме Софиан Фегули, който асистира и за първия гол, направи резултата класически.

След загубата Кордоба остава на последно място със само 2 точки от 5 мача.