Депортиво удари Валенсия с 3:0 в двубой от 8-ия кръг на Примера и така нанесе първа загуба на Прилепите за сезона.

Преди този кръг съставът от „Местая” изоставаше само с 2 точки от лидера Барселона, но сега разликата стана 5. В същото време успехът бе втори за галисийците през кампанията, като те прекъснаха поредица от 4 поредни поражения и със 7 точки те дишат малко по-спокойно, макар и все още да са близо до дъното.

Депортиво поведе в 36-ата минута с доста късмет. След корнер Мустафи опита да изчисти, но не го направи и топката се отби от гредата, след това се удари в Гая и макар и с малко премина голлинията.

Дебютантът в Примера дивисион Лукас Перес удвои аванса на своите в 42-ата минута, когато стреля, след като получи помощ и от вратаря Йоел, който можеше да се намеси по-добре в ситуацията.

След паузата, въпреки усилията си, Валенсия не успя да се върне в двубоя и дори в 80-ата минута Точе вкара трети гол за Депортиво, след като бе изведен сам срещу вратаря.