Виляреал си осигури сблъсък с Барселона на полуфиналите в турнира за Купата на Краля, след като спечели с 1:0 и втория мач срещу Хетафе.

Така Жълтата подводница за първи път в историята си влезе в Топ 4 на надпреарата и сега ще се опита да изненада фаворита. Първият мач е на „Камп Ноу” на 11 февруари, а реваншът е на 4 март.

Виляреал имаше повече положения в реванша, но в 61-ата минута можеше и да изостане, след като удар на Инестроса се удари в гредата. Вратарят Асенхо обаче бе докоснал леко топката.

В крайна сметка в 79-ата минута Херард Морено овладя една отбита топка и останал сам срещу вратаря го заобиколи, след което вкара на празната врата, за да гарантира класирането напред.

За отбелязване е, че дошлият под наем от Арсенал Джоел Кембъл бе титуляр и записа 62 минути в дебюта си.

Това бе 18-ият пореден мач за Виляреал без загуба във всички турнири. Съставът не е губил от началото на ноември, когато отстъпи пред Цюрих в Лига Европа, като записа 13 победи и 5 равенства в следващите си двубои.