Носителят на трофея от Лига Европа – Севиля, продължава защитата на отличието, след като елиминира Борусия Мьонхенгладбах на 1/16финалите.

Андалусийци победиха с 3:2 в Германия и по този начин направиха дубъл над съперника си, над който се наложиха и преди седмица на своя „Санчес Писхуан“.

До 30-ата минута паднаха 4 гола, като Севиля на два пъти повеждаше. В 9-ата Карлос Бака се разписа след пас на Видал, но 10 след това Джака изравни с мощен шут през краката на Серхио Рико.

След това Витоло върна преднината, тръгвайки от централната линия и справяйки се с неориентираната отбрана на домакините. Торган Азар обаче направи 2:2 след като овладя трудна топка и преодоля стража на съперника.

След паузата мачът остана двуостър, като и двата тима изпуснаха положения преди в 69-ата минута Джака да бъде изгонен за втори жълт картон. Севиля се възползва и в 79-ата Витоло вкара втория си гол, носейки победата и прекъсвайки серията на испанския тим от 5 поредни мача без победа като гост в турнира.