Носителят на трофея в Лига Европа Севиля не допусна изнедана и след 2:1 над Виляреал продължава на 1/4финалите. Това бе 5-и пореден успех за отбора в надпреварата.

Андалусийци на практика бяха решили сблъсъка след първия мач, който спечелиха с 3:1 като гости, така че сензацията бе малко вероятна.

Домакините действаха спокойно като цяло, очаквайки своите моменти, който дойдоха след почивката, когато те бяха улеснени до някаква степен и от съдиите.

В 70-ата минута Карлос Бака отлично се измъкна от защитник, след  което подаде към свободния Ибора, за когото остана по-лесното.

Джовани дос Сантос върна интригата малко след това след попадение от свободен удар, но в 77-ата минута Баи бе изгонен, след като първо получи жълт картон за нарушение, а след това недоволен от решението, каза нещо на съдията.

В 83-ата минута Денис Суарес вкара с глава, за да оформи крайния резултат, но преди да стреля останаха сериозни съмнения за тънка засада при паса към Беноа Тремулинас.