32-ият кръг в Примера дивисион не промени статуквото на върха, след като лидера Барселона издържа сериозния тест и победи Валенсия с 2:0 у дома.

Луис Суарес вкара още в първата минута, за да даде тон на двубоя, а след като гостите пропуснаха дузпа, Лео Меси ги довърши с второ попадение и по този начин серията на Прилепите от 10 поредни срещи без загуба приключи.

Реал победи Малага с 3:1 у дома, като Кристиано Роналдо вкара дежурния си гол, а Хамес Родригес стана четвъртият играч в тима, стигнал границата от 10 попадения  в първенството.

Лошата новина за Реал обаче, бе контузията на Лука Модрич, който получи травма в коляното и няма да играе около 6 седмици, което е сериозен удар за тима. Гарет Бейл също напусна с проблем в прасеца и това естествено е много неприятно за Карло Анчелоти.

Загубата на Валенсия помогна на Атлетико да дръпне на 4 точки пред тима от „Местая” в битката за третото място, след като Антоан Гризман вкара два гола при победата над Депортиво с 2:1.

Севиля не успя да се възползва и пропусна да се изравни с Прилепите, като направи само 1:1 срещу Гранада и в момента разликата между двата състава в битката за Топ 4 е 2 точки в полза на Валенсия.