Виляреал остана на първо място в Примера дивисион, въпреки че допусна загуба с 0:1 при гостуването си на Леванте.

Това бе първо поражение за Жълтата подводница, докато домакините от Валенсия регистрираха първия си триумф за кампанията, но с 6 точки остават в зоната на изпадащите.

Гостите играха дълго време с човек по-малко, след като в 35-ата минута Йокич влезе с двата крака срещу съперник и получи директен червен картон.

Жълтите все пак удържаха преднината си до последните минути, преди в 82-ата минута да капитулират. Хилас центрира много добре с левия крак и Дейверсон успя да се промъкне в наказателното поле и да засече в мрежата.

До края домакините имаха дори възможност да стигнат до по-убедителен триумф, но така или иначе спечелиха. Все пак с 16 точки Виляреал остава начело, след като останалите резултати бяха в негова полза. Следващите 3 тима обаче са с по 15.