Въпреки че нямаше за какво да играе, Испания не допусна поражението и победи Украйна с 1:0 в Киев, за да завърши квалификационната кампания в група С с победа.

Триумфът бе 8-и поред в този цикъл за иберийците, които още преди мача си бяха осигурили първото място в групата. В тези срещи те не са допуснали нито един  гол  във вратата си.

Марио Гаспар се разписа в средата на първото полуреме, а малко след това Сеск Фабрегас изпусна дузпа.

Успехът означаваше, че украинците остават трети в класирането след Словакия и отиват на бараж. Те обаче изиграха много добър мач и имаха достатъчно положения, но Давид де Хеа ги разочарова с отлични намеси.

В състава на Испания очаквано имаше цели 10 промени от предишния мач, но все пак единайсеторката бе достатъчно солидна. Давид де Хеа бе на вратата, а Сеск Фабрегас записа своя мач №100 за Ла Фурия. Пако Алкасер водеше нападението. Домакините пък бяха с възможно най-добрия си тим и първото положение бе за тях.

В 4-ата минута Кравец влезе към центъра и подаде в наказателното поле, където Гармаш успя да засече, но за съжаление на своите съотборници и феновете топката не попадна в целта.

Испанците отговориха с опасен шун на Фабрегас над целта. Гостите обаче доминираха във владението на топката, което естествено не бе изненада. В 15-ата минута обаче Де Хеа се отчете с двойно спасяване срещу Кравец и Ротан, за да запази вратата си.

В 21-ата минута гостите вкараха. Намиращият се в отлична форма Нолито изведе Тиаго Алкантара в наказателното поле, а той от аутлинията центрира към далечната греда, където Марио Гаспар заби с глава топката в мрежата. Това бе отличен начин да ознаменува дебюта си.

Само 2 минути след това, гостите спечелиха дузпа. Този път Нолито комбинира с Фабрегас, който бе съборен от Кучер. Потърпевшият изпълни, но Пятов позна посоката и изби, не допускайки попадение.

Това вдъхнови украинците, които няколко минути след това организираха опасна атака, при която Гармаш стреля опасно, но Сан Хосе предотврати изглеждащото сигурно изравняване. В крайна сметка почивката дойде при аванс за иберийците.

След нея късметът отново обърна гръб на домакините. В 52-ата минута Ярмоленко се измъкна и стреля силно, но в гредата. Гостите отговориха и Сан Хосе реализира, но голът бе отменен заради леко спорно нарушение срещу Ярмоленко.

Гостите продължаваха да контролират топката, а и в края Дел Боске пусна откровено дефанзивни играчи. Домакините не се отказваха и в 85-ата минута Степаненко получи на ъгъла на вратарското поле и веднага стреля от въздуха, но за негово съжаление над вратата.

В 89-ата минута Де Хеа окончателно отчая домакините, когато спаси много опасен удар на Рибалка, който бе на отлична позиция, а и вратарят нямаше много добра видимост към ситуацията.

Украйна – Испания    0:1

0:1    Гаспар 21

Украйна: Пятов, Федецкий, Кучер, Ракитский, Шевчук, Степаненко, Ротан (87 Зинченко), Ярмоленко, Гармаш (58 Рибалка), Коноплянка, Кравец (87 Селезньов)
Испания: Де Хеа, Марио Гаспар, Ечеита, Начо, Аспиликуета, Сан Хосе, Тиаго Алкантара, Фабрегас (64 Мата), Нолито (75 Нолито), Иско, Алкасер (84 Бускетс)