Звездата на Хетафе Анхел Лафита вкара един гол и подаде за още един при успеха на своите с 2:0 над Виляреал. Победата помогна на мадридчани да се измъкнат от зоната на изпадащите и вече заемат 13-о място с 14 точки.

Така те сложиха край на серията си от четири мача без победа. Гостите от Виляреал пропуснаха пък възможността да влязат в топ 3 и се нареждат на 6-о място с 21 точки. Лафита откри резултата с индивидуален пробив в 21-ата минута, а в 51-ата изведе на чиста позиция Алваро Васкес, който фиксира за 2:0.

Гостите от Виляреал играха без доста от основните си играчи, които страдат от контузии, докато новоизлюпеният национал Марио Гаспар напусна с травма през второто полувреме и напусна терена.