Лионел Меси най-вероятно ще спечели рекордна пета "Златна топка" и ще подобри собствения си рекорд от 2013 г., е мнението на букмейкърите, след като ФИФА обяви тримата финалисти в анкетата.

Меси категорично ще победи конкуренцията, категорични са заложните къщи.

Залозите, че аржентинецът ще спечели, достигнаха обезкуражаващите 1,14, докато Роналдо е на сериозна дистанция с 6,00, а Неймар е аутсайдерът с 8,50.

Успехът в Шампионската лига ще е непробиваемият коз на Бълхата, аргументират се те. Преди година Роналдо спечели Златната топка с 37,6 процента от общия вот.

Новият победител в най-престижната индивидуална класация в световния футбол ще бъде обявен на 11 януари, на галацеремония в Цюрих.

Гласуват кореспондентите на "Франс футбол", и капитаните и селекционерите на националните отбори от цял свят.