Както се очакваше Севиля ще бъде съперникът на Барселона във финала за Купата на Краля. Двубоят е през месец май.

Преди седмица андалусийци взеха солиден аванс срещу Селта от 4:0, а сега въпреки че изостанаха с 0:2, стигнаха до 2:2.

Това ще бъде 8-и финал за тях в надпреварата, като имат на сметката си 5 отличия. Миналото лято двата тима се срещнаха във финала за Суперкупата на Европа, като направиха страхотен двубой завършил 5:4 за Барса след продължения.

Във Виго Яго Аспас даде аванс на галисийците още преди почивката след контраатака, като реализира срещу отбор, в който изкара период под наем през миналия сезон.

В 55-ата минута пак той направи 2:0 за Селта след добавка и на „Балаидос“ започнаха да мечтаят за сензация.

Само 2 минути след това обаче, Евен Банега ликвидира интригата с удар от границата на наказателното поле. Малко по-късно Джон Гуидети пропусна да върне аванса на отбора си от 2 гола, след като пропусна дузпа, стреляйки покрай вратата.

В края Йевхев Коноплянка възстанови равенството с удар отблизо, а в последните секунди Стевен Нзонзи от Севиля бе изгонен след два бързи жълти картона.