Валенсия прекъсна серията си от 12 поредни мача без победа в Примера, след като обърна Еспаньол с 2:1 на „Местая”.

Успехът бе първи в първенството за треньора Гари Невил, чийто тим с 28 точки вече диша малко по-спокойно на 11-ото място.

Представянето пак обаче не бе убедително и гостите от Барселона след по-добра игра, заслужено поведоха в 53-ата минута, когато Дуарте се разписа с глава.

Гари Невил обаче направи смени, които дадоха резултат. В 71-ата минута влезлият от пейката Алваро Негредо изравни, след като при удара му се получи и рикошет.

Дуарте пропусна да върне аванса на Еспаньол, когато от няколко метра стреля неточно с глава и това се оказа фатално, защото малко след това Денис Черишев направи 2:1 след пас на Фегули.

До края късметът покри валенсианци, след като Диего Алвес успя някак си да се справи с удар на Алваро, а и Морено стреля неточно от добра позиция. Така Прилепите спечелиха, а Еспаньол с 22 точки остана съвсем близо до опасната зона.