Виляреал допусна първата си загуби от испанската лига от 3 месеца, след като отстъпи у дома пред Лас Палмас с 0:1.

Жълтата подводница бе без поражение в 15 поредни срещи, но сега претърпя разочарование. В същото време победата бе трета поред за островитяните, които с 30 точки имат все по-големи надежди за оцеляване.

В герой за Лас Палмас се превърна Давид Гарсия, който реализира единственото попадение в 30-та минута. Тогава Хонатан Виера направи страхотен пробив и сложи
топката на главата на Гарсия, който реализира.

Поражението остави Виляреал с 53 точки, като тимът твърдо е четвърти, а освен това загуби само точка от аванса си пред 5-ия Севиля, който стигна само до 1:1 на терена на водещия битка за оцеляване Хетафе.

Евер Банега даде аванс на андалусийци в 80-ата минута от свободен удар, но в 87-ата Веласкес изравни след корнер и лоша игра на гостите в защита.