Атлетик Билбао надделя с 2:1 над Селта на "Сан Мамес" в мач от 36-ия кръг на испанското футболно първенство.

Така баските се изкачиха на пето място в класирането с 58 точки и до голяма степен си гарантираха място в Лига Европа през следващия сезон.

Гостите от Виго прекъснаха серия от седем мача без поражение в Примера дивисион и вече са шести с 57 точки.

Възпитаниците на Едуардо Берисо смълчаха трибуните в 13-ата минута, когато Марсело Диас изведе Фабиан Ореяна в чиста позиция зад гърба на защитата на домакините и чилиецът простреля от десетина метра Горка Ираисос.

Домакините успяха да изравнят в 38-ата минута, когато Аритс Адурис беше задържан в наказателното поле от Густаво Кабрал и сам реализира отсъдената дузпа.

Две минути по-късно Кабрал получи директен червен картон, след като ритна без топка падналия на земята Адурис и гостите трябваше да доиграят мача с човек по-малко.

Раул Гарсия удари гредата с удар от дистанция в 56-ата минута, а Атлетик все пак се възползва от числения си превес и в 72-ата минута Гарсия донесе победата на тима, след като засече отблизо подаване по тревата на Иняки Уилямс от дясно.