Испания победи с 2:0 Франция като гост на “Стад дьо Франс” в историческа за футбола вечер. Освен главният герой Жерард Деулофеу, който изработи дузпа и вкара второто попадение, другият решаващ фактор за успеха на "Ла Фурия" бе нова технология. Видео повторенията отмениха гол на Антоан Гризман при 0:0, а след това потвърдиха попадението на Деулофеу, въпреки че главният рефер първоначално го бе отменил.

Детето чудо на Франция Килиан Мбапе започна като титуляр за “петлите” и до смяната си беше най-острият играч на тима. Нападателят на Монако можеше да вкара още в 5-та минута след центриране на Курзава, но Давид Де Хеа отрази.

Последва натиск на Испания, като до края на полувремето “Ла Фурия” почти не даваше топката на домакините. В 32-та минута Андрес Иниеста бе изведен сам срещу Юго Лорис, но вратарят на “петлите” показа рефлекс и изби. Гризман пък не успя да отбележи в края на първата част.

В началото на второто полувреме настана историческият момент. В 48-та минута Гризман вкара с глава и дори отпразнува гола си. Съдията обаче отмени гола заради видео повторение. Рефер, гледащ мача в бус извън стадиона, видя на повторенията, че Толисо е бил в засада при центрирането на Жале. Именно Толисо свали с глава на Гризман, който нямаше как да сгреши. В крайна сметка голът не бе зачетен.

Резервата Жерад Деулофеу реши мача за Испания. Крилото се появи в игра в 67-та минута и секунди по-късно изработи дузпа, след като беше фаулиран от Лоран Кошчиелни. Давид Силва реализира без проблеми 30-то си попадения с фланелката на Испания. Така халфът стана 4-тият най-резултатен играч в историята на Ла Фурия, като измести Фернандо Йеро. Освен това Силва е най-резултатният играч на Испания под ръководството на Хулен Лопетеги - 6 гола и 3 асистенции.

Героят на вечерта обаче бе Деулофеу. Юношата на Барселона вкара първото си попадение за Испания в 77-та минута. Деулофеу вкара след пас на Жорди Алба, но първоначално бе свирена засада. Ново коректно видео повторение обаче поправи нещата и така Деулофеу имаше поводи да празнува.

Франция - Испания 0:2

0:1 Давид Силва 68’-д

0:2 Жерард Деулофеу 77’

Франция: Лорис, Жале, Косчиелни, Юмтити, Курзава, Толисо (80 - Лемар), Канте, Рабио (46 - Бакайоко), Мбапе (65 - Жиру), Гамейро (80 - Дембеле), Гризман

Испания: Де Хеа, Карвахал, Рамос, Пике, Алба (86 - Начо), Бускетс, Коке (74 - Ерера), Иско (53 - Силва), Иниеста (52 - Алкантара), Педро (67 - Деулофеу), Мората (84 - Аспас)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9SNfEqXFpy8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>