Златни резерви донесоха победата на Виляреал с 3:1 у дома срещу Астана. Испанците поведоха рано в резултата чрез Сансоне в 16-та минута, но Логвиненко изравни за тима на Станимир Стоилов в 68-та. След това дойдоха миговете на Бакамбу и Черишев.

Тъмнокожият нападател направи 2:1 в 75-та минута, а три по-късно и бившият играч на Реал Мадрид постави името си на светлинното табло. Така Виляреал спечели първите си три точки в Група А на Лига Европа, а за хората на Станимир Стоилов остана утехата от добрата игра.

Нещата тръгнаха добре за испанците, след като още в 16-та минута Коста изведе с далечен пас Никола Сансоне зад защитата на казахстанците и италианецът плъзна топката под плонжа на Ерич за 1:0. Домакините имаха и други възможности през първата част, но не стигнаха до нов гол. За сметка на това Роман Муртазаев можеше да изравни в 38-та минута, но Мариано Барбоса демонстрира прекрасен рефлекс.

Все пак Астана стигна до равенството в 68-та минута. Централният защитник Юри Логвиненко разстреля с глава Барбоса след центриране от ъглов удар и направи 1:1. Радостта на гостите обаче бе кратка. В 75-та минута резервата Седрик Бакамбу получи пространство на границата на наказателното поле и с техничен удар направи 2:1.

Само три минути по-късно Денис Черишев довърши Астана. Руснакът получи прекрасен пас от Ернандес отдясно и от голлинията нямаше как да сбърка – 3:1 за Виляреал.

Виляреал – Астана 3:1

1:0 Сансоне 16‘

1:1 Логвиненко 68‘

2:1 Бакамбу 75‘

3:1 Черишев 78‘

Виляреал: Барбоса, Гаспар, Бонера, Семедо, Коста, Кастийехо (87 - Суарес), Ернандес, Тригерос, Форналс (75 – Черишев), Юнал, Сансоне (70 – Бакамбу)

Астана: Ерич, Шомко, Аничич, Логвиненко, Бостников, Мужиков (83 – Шитов), Граховац, Маевский, Бейсебеков (87 - Тагиберген), Твумаси, Муртазаев (67 – Марин)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/BTwXnInx-58" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>