Атлетико Мадрид постигна важна победа, след като се наложи с 2:1 при гостуването си на Атлетик Билбао в мач от 5-ия кръг на Примера дивисион.

Вратарят Ян Облак отново напомни за себе си с няколки отлични намеси, като кулминацията бе в 40-ата минута, когато спаси дузпа на Ариц Адурис.

Това се оказа важна, тъй като след паузата Дюшекчиите доминираха. В 55-ата минута Гризман изведе отлично Коке, който при излизането на вратаря Кепа, намери свободния Кореа, който вкара.

В 73-ата минута Гризман пак блесна с великолепно подаване, като този път Караско бе на точното място, за да вкара втория гол за своя тим. В добавеното време домакините върнаха едно попадение чрез Раул Гарсия, но за обрат нямаше време.

Така Атлетико остава без загуба след 5 кръга, като има 11 точки в актива си. Атлетик пък загуби за втори път през сезона и е в средата на класирането със 7.