Еспаньол продължи позитивната си серия в Ла Лига с убедителен успех с 4:1 над гостуващия Депортиво Ла Коруня в мач от шестия кръг на испанското футболно първенство.

Възпитаниците на Кике Санчес Флорес записаха трети пореден мач без поражение в Ла Лига и с 8 точки се придвижиха към средата на таблицата.

Лео Баптищао откри резултата за каталунците още в петата минута, след като засече отблизо ниско центриране от дясно на Виктор Санчес.

В средата на второто полувреме "синьо-белите" удвоиха аванса си. Пабло Пиати центрира от корнер от дясно, топката се отклони от защитника на гостите Алехандро Арибас и влетя за втори път в мрежата на Депортиво Ла Коруня.

Галисийците върнаха едно попадение осем минути след почивката, когато Селсо Борхес засече отблизо отлично подаване по тревата от ляво на Луизиньо.

Жерард Морено направи 3:1 в 72-ата минута от дузпа, след като Арибас препъна Естебан Гранеро в пеналта. В самия край отново Морено оформи крайното 4:1 след асистенция от дясно на Баптищао.

Депортиво остана на 18-ото място в зоната на изпадащите само с една победа през кампанията досега и с актив от 4 точки.