Спасена дузпа в 55-ата минута от вратаря на Валенсия Нето предотврати абсолютен рекорд в Примера дивисион.

Прилепите сразиха Бетис като гости с 6:3, но отразения удар на Серхио Леон означаваше, че за първи път няма в един мач да се разпишат 10 различни играчи.

Девитимата различни голмайстори повториха постижението, случило се на два пъти в историята. През сезон 1949-50 при 6:4 за Еспаньол срещу Валенсия и през 2015-16 също при 6:4 за Севиля срещу Еспаньол.

На „Бенито Вилямарин“ Валенсия дръпна с 4:0 до 74-ата минута след голове на Кондогбиа, Гедес, Родриго и Санти Мина. Три попадения за севилци в рамките на 6 минути обаче върнаха интригата преди Симоне Дзадза и Андреас Перейра да гарантират триумфа на гостите.

„Трябва да избягваме подобни сривове в играта си, но като цяло съм доволен, защото през повечето време отново ирахме добре“ заяви треньорът Марселиньо Гарсия Торал.

С успеха валенсианци продължиха с отличното си представяне през сезона, като нямат загуба в 8 мача и с 18 точки са на второ място, на 4 от лидера Барселона. Бетис е 9-и, като загуби за първи път у дома през сезона.