Спартак Москва поднесе голяма изненада, като отнесе Севиля с 5:1 на своя стадион в мач от група Е на Шампионската лига.

Ивелин Попов игра до 57-ата минута, а домакините вкараха 4 гола след почивката, за да стигнат до впечатляващия триумф. Големият герой бе Куинси Промес с два гола и две асистенции.

До почивката двата тима си размениха по един гол чрез Куинси Промес и Симон Кяер, а веднага след излизането на Попов Мелгарехо направи 2:1 с удар с левия крак.

В 67-ата минута Денис Глушаков реализира за 3:1 след подаване на Комбаров, а Луис Адриано вкара за 4:1 след пас на Промес. В края холандецът направи резила на съперника пълен, за да оформи крайния резултат.

Победата бе първа за Спартак в групата, като с 5 точки отбора се изравни с Ливърпул в челото и има шансове да продължи напред. Севиля пък остава с 4 след преживяното унижение.