С голове през второто полувреме Виляреал победи с категоричното 4:0 като домакин срещу Лас Палмас в двубой от деветия кръг в испанския шампионат.

"Жълтите" имаха превъзходство преди почивката, но пропуски пред противниковата врата направиха Карлос Бака и Седрик Бакамбу.
Развръзката дойде след почивката и в 47-ата минута Бакамбу направи самостоятелен пробив и прати топката във вратата, пазена от Мариано Барбоса.

В 65-ата минута Марио Гаспар удвои аванса за домакините. Само две минути след това Шимо Наваро си вкара автогол след центриране на Гаспар в наказателното поле.

В добавеното време на двубоя Никола Сансон с добавка реализира четвъртия гол във вратата на гостите.

След този успех "жълтите" заемат петото място в класирането в Примера дивисион с актив от 16 точки. Лас Палмас е в зоната на изпадащите със само 6 спечелени точки.

По-късно тази вечер шампионът Реал Мадрид е домакин на Ейбар.