Валенсия остана по петите на Барса, след като постигна 8-а поредна победа в първенството – 2:0 на терена на Еспаньол.

Прилепите продължават да впечатляват и остават без загуба след 12 кръга, като имат 30 точки, с 4 по-малко от каталунците и с цели 6 пред преследвачите Реал Мадрид и Атлетико.

В този мач Валенсия имаше и малко късмет, тъй като домакините играха много силно през първото полувреме, когато удариха 2 греди чрез Морено и Сержи Дардер, но така и не успяха да вкарат.

Треньорът Марселиньо бе изгонен, след като се скара със съдията, но докато се отправяше към трибуните Жофри Кондогбиа откри с отличен фалцов удар в 67-ата минута.

В 83-ата минута Санти Мина се възползва от грешка на Виктор Санчес, който опита да върне една топка към вратаря и реализира отблизо втория гол за Валенсия, като след седмица Прилепите ще приемат лидера на „Местая” в изключително интересен сблъсък между първите два тима.