С гол на резервата Алесио Черчи в 80-ата минута Фиорентина победи Киево с 1:0 в мач от 10-ия кръг на италианското първенство.

Седем минути след появяването си на терена Алесио Черчи вкара своя първи гол в серия "А". След центриране на румънеца Адриан Муту нападателят на домакините Алберто Джилардино стреля във вратата и след рикошета топката попадна в Черчи, който донесе победата на "виолитовите".

След слабия си старт Фиорентина вече демонстрира добра игра и добри резултати - 7 точки в последните три кръга.

Тимът се изкачи на 9-о място във временното класиране с 12 точки и голова разлика 12:12. Киево е на 7-о място с 14 точки.

Лидер е Лацио с 22 точки, следван от Интер - 19 точки и мач повече, Милан - 17 точки, Ювентус - 15 точки, и др.

Фиорентина - Киево 1:0
1:0 Черчи (81)

Фиорентина: Боруц, Комото, Крьолдруп, Гамберини, Паскуал, Болати (46-Варгас), Донадел, Маркиони (72-Черчи), Муту, Сантана, Джилардино (87-Гулан)

Киево: Сорентино, Фрей (47-Мандели), Цезар, Андреоли (74-Йокич), Мантовани, Бентиволио (68-Ригони), Гуана, Марколини, Москардели, Теро, Констант