Бившият национален селекционер на Аржентина Диего Марадона може изненадващо да поеме Блекбърн Роувърс, пише в днешния си брой английският таблоид "Mирър".

Новите собственици на клуба от "Венкис" уволниха вчера Сам Алърдайс и в момента усилено му търсят нов заместник.

Според последни информации те искат да наемат аржентинската легенда за такъв.

Самият Марадона в момента е без работа, след като напусна националния отбор на Аржентина през лятото, след провала на Мондиала.

Собствениците на Роувърс братя Рао искат да привлекат голямо име на "Иууд Парк", тъй като тяхната идея е клубът да стане един от тимовете във Висшата лига, с които всички се съобразяват.

Все още не е ясно обаче, дали Марадона ще се навие да поеме английския средняк. Преди време той бе свързван и с треньорския пост в Астън Вила, но в крайна сметка Ранди Ларнър назначи Жерар Улие в бирмингамския тим.