Носителят на Купата на Краля Севиля се класира за полуфиналите на надпреварата, след като срази с 3:0 Виляреал в реванш от четвъртфиналната фаза. За влизане във финала отборът чака победителя от мадридското дерби Реал – Атлетико.

Първата среща завърши 3:3, след като андалусийци стопиха 2 гола преднина, а сега не оставиха шансове на съперника си и зарадваха феновете на “Рамон Санчес Писхуан”.

За отбелязване е, че първият си мач от година насам изигра защитникът на домакините Серхио Санчес, който бе извън терените заради проблеми със сърцето.

Още в 8-ата минута Ренато успокои тима си, след като откри резултата. Той бутна влизащата във вратата топка, като важната работа при попадението бе свършена от Алваро Негредо.

Гостите обаче заиграха по-добре и след опасен изстрел на Алтидор, Гонсало удари гредата в 27-ата минута след удар с глава. Последва ситуация и през Джузепе Роси, чийто шут бе блокиран от Дабо. Малко преди паузата вратарят Хавир Варас относо разочарова голмайстора на съперника спасявайки опасният му изстрел.

Веднага след паузата домакините нанесоха решителен удар. Фреди Кануте направи 2:0 след корнер и това попадение окончателно уби надеждата на жълтите, че ще постигнат нещо.

В 51-ата минута защитникът Алексис направи 3:0 отново след ъглов удар. До края мачът се доиграваше, като и двата отбора пропуснаха положения за гол, но резултатът се запази.