Мениджърът на Уест Хем Аврам Грант остана безкрайно щастлив от изключително важната домакинска победа над Ливърпул с 3:1.

Лондончани прекъснаха серията от 8 мача на "Мърсисайдци" без загуба и благодарение на спечелените три точки успяха да дръпнат в класирането.

Бившият наставник на Челси похвали опитния халф на тима Скот Паркър, който направи много силен мач и бе с основен принос за успеха на своя клуб.

Грант разкри, че Паркър е трябвало да играе на обезболяващи инжекции, заради травма в рамото, която е получил по време на тренировка.

"По време на тренировката на тима в петък Скоти получи много лоша травма в рамото и буквално не можеше да помръдне ръцете си. Медицинският екип обаче свърши страхотна работа и успя да го вдигне на крака", коментира Грант.

"Той бе много близо до това да пропусне срещата, но въпреки проблемите си стисна зъби и показа много силен дух. Скот е най-добрият пример за професионализъм", добави евреинът.

"Паркър се нуждаеше от специална обезболяваща инжекция, за да излезе на терена. Принципно не обичам да сравнявам футболистите, но той определено е моят тип играч", каза още той.

"Скоти винаги дава по 100 процента от себе си, освен това играе с голямо спокойствие и страст", отбеляза Грант.

"Иначе самата победа над Ливърпул е нещо страхотно, сега пред нас стои възможността да се опитаме да спечелим колкото се може повече срещи. Доволен съм от отбора ми, момчетата се справиха супер в този мач. Моят отбор има страхотни качества и мисля, че не сме тим, който трябва да бъде на дъното на класирането. С играта си срещу Пул показахме това", завърши наставникът на Уест Хем.