Суонзи е новият участник във Висшата лига на Англия след драматичен мач на стадион "Уембли" за влизане в групата на най-добрите отбори на Острова.

В изключително оспорван и динамичен плейофен сблъсък Суонзи надделя над Рединг с 4:2, като срещата бе изпъстрена с много голове, червен картон, автогол, 6 жълти картона, две дузпи и наелектризираща атмосфера на трибуните.

Скот Синклеър е герой за новия участник в елита на английския футбол, като тъмнокожият играч наниза хеттрик, а Суонзи водеше с 3:0 още до 40-тата минута.

В началото на втората част червен картон за Таб остави Рединг с 10 души. Въпреки това бившият тим на Борислав Михайлов не се отчая и върна два гола.

В заключителните минути на срещата Синклеър вкара своя трети гол в срещата, с което окончателно сложи точка на спора кой от двата отбора ще играе при големите.

Интересното е, че двубоят бе и битка за 90 милиона паунда, които се полагат на тима, който спечели правото да играе във Висшата лига на Англия.

Това е първото участие на Суонзи в английската Висша лига в цялата история на клуба от южен Уелс.

Рединг - Суонзи 2:4

0:1 Синклеър - 21', дузпа
0:2 Синклеър - 22'
0:3 Доби - 40'
1:3 Алън - 49', автогол