Вратарят на американския Сан Хосе Ърткуейкс Дейвид Бингъм се превърна в медийна звезда, след като отбеляза фантастичен гол от над 80 метра срещу английския отбор Уест Бромич Албиън.

Вчера двата отбора изиграха контрола под парещото слънце, в която янките победиха с 2:1 представителя на Висшата лига.

21-годишният Бингъм изрита топката от собственото си наказателно поле, като кълбото първо се тупна на земята и после прехвърли слисания вратар на "дроздовете" Боаз Майхил, който не вярваше на случващото се, докато съотборниците на Бингъм се изреждаха да го поздравяват за гола.

Майхил е гласен за титулярен вратар на УБА, след като Скот Карсън реши да продължи кариерата си в Турция, заменяйки българина Димитър Иванков в Бурсаспор.

След вчерашния гаф обаче не е ясно дали стражът ще получи доверието на своя мениджър Рой Ходжсън.

Все пак Майхил имаше някакво оправдание за неадекватната си реакция, защото играеше срещу слънцето и не носеше задължителната шапка, която да го предпази от заслепяване в момента, в който топката летеше към него.

Интересното е, че голът падна в третата минута на срещата. Преди края на първата част Сан Хосе дръпна с 2:0,  а Джером Томас намали за английския тим в началото на второто полувреме.