Перу успя да постигнe убедителна победа с 4:1 над Венецуела и по този начин си осигури третото място на престижния турнир Копа Америка.

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой за 3-ото и 4-ото място в надпреварата, като в крайна сметка "Инките" постигнаха своето.

Двубоят започна по-добре за перуанците и те откриха резултата чрез Уилям Чироке в 42-ата минута.

Той бе намерен от свой съотборник на далечната греда и на опразнена врата успя да вкара.

Натискът на перуанците обаче продължи и в 64-ата минута Гереро удвои тяхната преднина след силен удар от 3-4 метра.

Точно пет минути преди неговия гол Венецуела остана с човек по-малко на терена, тъй като Ринкон получи червен картон.

Въпреки това венецуелците не се предадоха и в 78-ата минута Хуан Аранго намали резултата, след като бе изведен сам срещу вратаря, и остави надеждите на страната за 3-о място още живи.

В 90-ата минута обаче Гереро сложи край на спора с втория си гол в мача. Той бе излязъл почти сам срещу вратаря на противника и технично мушна топката покрай него, за да направи резултата 3:1.

Три минути по-късно Гереро оформи своя хеттрик, за да оформи крайното 4:1. Този път той отново бе останал сам срещу стража на противника и не сгреши.