Участникът в Шампионската лига Виляреал отноно разочарова феновете си. Този път Жълтата подводница падна от новака Гранада с 0:1 като гост в мач от 3-ия кръг на испанското първенство.

Така от началото на сезона съставът спечели едва един от шесте си мача си във всички – 3:0 срещу Одензе.

Само с една точка от първите три срещи в Лигата 18-ото място на отбора в класирането изобщо не изглежда изненадващо.

Нилмар остана на пейката в началото и Марко Рубен бе партньор на Джузепе Роси в предни позиции.

Домакините обаче, бяха тези, които създадоха по-опасните положения, но Йебда и Уче не бяха точни. През първата четвърт гостите не направиха нищо пред вратата на домакините.

Малко след почивката Роси стреля в ръцете на вратаря, но в 55-ата минута Гранада поведе. Сикейра центрира отлично и Уче от няколко метра реализира с глава.

Това накара гостите да се активизират, а на терена се появи и Росе. В 77-ата минута те получиха дузпа след събаряне на италианската звезда на гостите. Самият Роси застана зад топката, но ударът му се отби от гредата, а след това Де Гузман не бе точен при добавката.

В крайна сметка футболистите на Гранада удържаха натиска на съперника в оставащите минути и така взеха първите си 3 точки за сезона, след като преди това отстъпиха в двата си мача.