Холандският гранд Твенте постигна много ценна победа с 4:1 при гостуването си на Витес Арнем, като Николай Михайлов пази цял мач за своя клубен отбор.

Двата тима се изправиха един срещу друг в среща от 22-ия кръг на холандското първенство, като гостите от Еншеде демонстрираха доста по-голяма класа от своя противник.

Лерой Фер откри резултата за Твенте още в 6-ата минута и по този начин даде ценен гол преднина на своя отбор, а в 65-ата минута Люк де Йонг почти уби интригата в мача с второ попадение.

В 73-ата минута резултатът стана класически в полза на гостите, след като и Джон записа името си сред голмайсторите за отбора.

В 83-ата минута и Чадли се разписа, като с неговото попадение Твенте поведе с 4:0 над опонента си. Все пак обаче домакините вкараха почетен гол, дело на Хавенаар в 88-ата минута.

След този двубой тимът от Еншеде заема 4-ото място в класирането с актив от 42  точки, на 3 точки от лидера в класирането ПСВ Айндховен.

ПСВ Айндховен иначе се издъни много жестоко при гостуването си на Гронинген вчера и загуби с катастрофалното 0:3 на "Евроборд Стейдиъм".

Българският национал Станислав Манолев получи червен картон в срещата и остави своя отбор с човек по-малко в 56-ата минута, след като бе декориран с втори жълт картон.

Домакините иначе поведоха в резултата още в 29-ата минута с гол на Хюн-Жин Сук, който реализира и за крайното 3:0 в 74-ата минуа.

Второто попадение за домакините бе реализирано от Бакуна в 51-ата минута.

След неуспеха ПСВ продължава да бъде лидер в класирането с 45 точки, но позицията на отбора остана непроменена и благодарение на загубата на АЗ Алкмаар от Утрехт с 0:3.

АЗ също остана доста рано в двубоя с човек по-малко, заради червения картон на Мойсандер в 15-ата минута.

Домакините от Утрехт иначе тотално разбиха опонента си и вкараха три гола, които паднаха в 15-ата, 21-ата и 41-ата минути и бяха дело на Герндт, който отбеляза първите две попадения, и Дюплан.

След загубата АЗ е 2-и в класирането с 45 точки, колкото има и лидерът в таблицата ПСВ.

Аякс отстрами холандските грандове, след като победи като домакин НЕК Неймиген с 4:1.

Буликин вкара два гола за домакините в 5-ата и 27-ата минути, а останалите две попадения бяха дело на Вертонген и Де Йонг в 8-ата и 57-ата минути.

За гостите голът бе реализиран от Ван Ейден в 69-ата минута.

След мача Аякс е 6-и в класирането с 40 точки.