Силният отбор на Монпелие продължава да диша във врата на лидера в класирането ПСЖ.

Тимът на Рене Жирар постигна очаквана домакинска победа над Каен с класическото 3:0 и по този начин дистанцията до първото място остава само една точка.

Двата тима се изправиха един срещу друг в среща от 27-ия кръг на Лига 1, която се игра на "Стад де ла Мосон" пред малко по-малко от 15 хиляди души.

Домакините от своя страна показаха много качествен футбол и напълно заслужено стигнаха до убедителния успех в срещата.

Резултатът в мача откри Айт Фана, който се разписа в 51-ата минута и по този начин даде ценен гол аванс на своя тим.

В 83-ата минута Камара на практика уби всякаква интрига в двубоя, след като вкара второто попадение за домакините и покачи на 2:0.

Крайното 3:0 в този мач бе оформено от Оливие Жиру, който бе точен от дузпа в последната 90-а минута.

След тази победа Монпелие е 2-и в класирането с актив от 57 точки, докато ПСЖ има с точка повече и е лидер в таблицата.

Каен пък заема 14-ата позиция с 28 точки в актива си.