Легендарният датски футболист Михаел Лаудруп ще бъде представен официалено като нов мениджър на Суонзи до края на седмицата, твърди "Сън".

Датчанинът вече е провел разговори с боса на "Лебедите" Хю Дженкинс и ще замени Брендън Роджърс начело на тима до броени дни.

Последният напусна Суонзи и пое състава на Ливърпул, като това стана преди няколко седмици.

Скандинавецът е без работа от миналата година, когато за последно бе начело на испанския Майорка.

Преди това датчанинът смени няколко клуба. Той е бил начело още на Брьондби, Хетафе и Спартак Москва.

И макар да няма успехи като треньор, неговите отбори винаги са се опитвали да играят привлекателен футбол.

Междувременно пък "Сън" твърди, че Гулфи Сигурдсон вероятно ще последва Брендън Роджърс и ще премине в редиците на Ливърпул. Тепърва ще се види, дали в тези информации има нещо вярно. Със сигурност обаче Лаудруп ще поиска да запази исландската звезда на тима.

През миналия сезон Суонзи бе един от хитовете във Висшата лига, след като отборът демонстрираше изключително привлекателен футбол.