Хамбургер загуби от Борусия Дортмунд с 0:1 в първия полуфинален мач за купата на "Лига Тотал" в Германия, който се игра на стадион "Имтех Арена" пред близо 44 000 зрители.

Борусия имаше добра възможност да открие резултата още в петата минута на срещата, когато Марко Ройс шутира, но Мансиен подложи крака си и изби.

След десетина минути игра шампионите се впуснаха в нова много добра атака, при която Перишич се втурна по левия фланг и центрира, а Блашчиковски опита ефектен удар от воле. Кълбото профуча на сантиметри от страничната греда, а Рене Адлер извади късмет, тъй като изобщо не реагира.

Темпото на игра рязко спадна, а двата отбора често губеха топката в средата на терена. Липсваха опасните атаки и пред двете врати.

В 25-тата минута защитникът Льове застана зад топката при пряк свободен удар за Борусия, но неговият разочароващ шут намери стената. Така след точно 30 минути двата отбора влязоха в съблекалните за почивка.

След подновяването на играта Хамбургер започна много силно и в 35-тата минута стигна до опасен пряк свободен удар на границата на наказателното поле на шампионите. Аого застана зад топката и я завъртя майсторски с левачката. Вайденфелер не реагира, но имаше късмет, след като десният страничен стълб се оказа негов верен помощник.

В 42-та минута Пишчек центрира отдясно и Якуб Блашчиковски се извиси, нанесе удар с глава, пращайки топката във вратата на домакините. Така Дортмунд откри резултата. Малко след това Свен Бендер шутира опасно, но Адлер изби в корнер.

Четири минути преди края на редовното време влезлият като резерва Рудневс не успя да се възползва от прекрасен пас по диагонала към него, както и от грубата грешка на защитата на Борусия. Нападателят на Хамбургер си спря топката много лошо и не успя да стреля добре към вратата на Вайденфелер.

В добавеното време на срещата (61-та минута) влезлият като резерва Левандовски опита прекрасен шут от воле, при който топката облиза напречната греда. Така Борусия Дортмунд спечели двубоя и е на финал, който ще се изиграе утре. Във втория полуфинал след броени минути един срещу друг излизат Байерн Мюнхен и Вердер Бремен.

Хамбургер - Борусия Дортмунд  0:1