Един от най-силните руски клубове Локомотив Москва се издъни много здраво при гостуването си на ФК Краснодар.

Отборът на Жоазиньо стигна до победа с 3:1 над именития си противник на своя стадион "Кубан", а бразилецът направи изключителен мач и вкара едно от попаденията за успеха.

Той игра цял мач за своя тим и се отчете с гол от дузпа в 56-ата минута, докато останалите две попадения за домакините дойдоха след автогол на Павлюченко в 47-ата минута и попадение на Мовсисян в 80-ата минута.

Единственото попадение за гостите бе реализирано от еквадорския нападател Фелипе Кайседо в 19-ата минута на двубоя.

Срещата бе от 3-ия кръг на руската Висша лига, а след нея Краснодар е на 2-ата позиция в класирането с актив от 6 точки.

Локо пък е 4-и със същия актив от точки.

В състава на гостите личаха имената на преминалите през английската Висша лига Павлюченко, Обина, Кайседо и Чорлука.

Междувременно пък Благой Георгиев игра цял мач за своя Терек Грозни при унизителната загуба с 0:5, при гостуването на Алания Владикавказ.

Отборът от Чечня завърши мача с 9 души, заради червените картони на Амолеченко и Иванов във 2-ата и 68-ата минути.

Попаденията за домакините пък бяха дело на Неко (7-ата и 26-ата минути), както и на Пришкин, Хозин и Хобулов, които вкараха съответно в 19-ата, 34-ата и 90-ата минути.

Терек е 6-и с 4 точки след този мач, докато Алания е на 12-ата позиция с 3 точки.