Фиорентина и Наполи направиха равенство 1:1 в първия неделен двубой от 21-вия кръг на Серия А. Срещата беше изключително равностойна и в този смисъл хиксът  беше напълно закономерен.

И двата гола в мача паднаха през първото полувреме. Факундо Ронкалия даде преднина на "виолетовите", след като прехвърли Морган де Санктис с удар от централната линия. Единсон Кавани обаче възстанови равенството. Уругваецът се възползва от хубаво центриране на Марек Хамшик.

Така двата състава спечелиха по точка, което означава, че тимът на Валтер Мадзари изостава с пет точки от лидера Ювентус. Отборът на Винченцо Монтела пък се намира на седем точки от призовата тройка.

Въпреки че наказанията на Паоло Канаваро и Джанлука Грава бяха отменени, двамата останаха на резервната скамейка. Защитата на неаполитанците беше изградена от Алесандро Гамберини, Мигел Бритос и Уго Кампаняро, а в предни позиции трябваше да действа триото Хамшик-Пандев-Кавани.

В 6-тата минута именно тези трима футболисти осъществиха добра акция в половината на "виолетовите", обаче македонецът не успя да уцели вратата. Пандев стреля много неточно. Малко след това тимът на Винченцо Монтела претендираше за дузпа. Лука Тони падна в наказателното поле на Наполи след съприкосновение с Бритос, но реферът Мауро Бергонци не посочи бялата точка.

По-нататък Ромуло на два пъти шутира покрай вратата, пазена от Морган де Санктис. До 28-ата минута пък общо петима играчи получиха жълти картони. Валон Бехрами, Гамберини, Гьокхан Инлер, Тони и Стефан Савич бяха официално предупредени.

В 31-вата минута Мануел Паскуал отправи изстрел от фаул, но топката профуча над напречната греда. Две минути по-късно Фиорентина поведе. От централната линия Факундо Ронкалия центрира към Тони, но Де Санктис беше излязъл напред и кълбото го прехвърли – 1:0 за домакините.

В 38-мата минута Кавани изпълни пряк свободен удар, обаче вратарят на "виолетовите" Нето закова топката в прегръдката си. Четири минути след това Хамшик центрира от фаул и Кавани се разписа с глава. Уругваецът отбеляза своя 26-ти гол през този сезон. Малко преди почивката Тони можеше да върне преднината на състава си, но този път Де Санктис се намеси добре.

В заключителните секунди на първата част Хуан Куадрадо проби по десния фланг и центрира към Тони, който стреля от движение, обаче не намери очертанията на противниковата врата. Седем минути след подновяването на играта Кавани шутира неточно, малко по-късно същото стори и Инлер.

В 60-тата минута Кавани тества Нето, а после и Де Санктис имаше работа, след като Алберто Акуилани нанесе шут от далечно разстояние. Нето пък трябваше да се справя с един от страхотните далечни удари на Инлер. Макар че двата отбора се стараеха, чистите голови положения през второто полувреме почти липсваха.

Все пак в 83-тата минута Пандев беше много близо до попадение. Бритос центрира към македонския нападател, обаче Нето направи брилянтно спасяване. В заключителните минути на двубоя и Фиорентина пропусна няколко добри възможности за гол. "Виолетовите" и Наполи не излъчиха победител.

Фиорентина – Наполи 1:1

1:0 Ронкалия 33
1:1 Кавани 42

Фиорентина: Нето, Савич, Родригес, Ронкалия, Куадрадо, Паскуал (Томович – 82), Борха, Акуилани, Ромуло (Милиачо – 77), Йоветич, Тони (Ляич – 85)

Наполи: Де Санктис, Гамберини (Инсиние – 70), Бритос, Кампаняро, Маджо, Сунига, Бехрами (Джемайли – 56), Инлер, Хамшик, Пандев, Кавани