Фернандо Торес и Карлес Пуйол не бяха повикани от селекционера на Испания Висенте дел Боске за предстоящите световни квалификации срещу Финландия и Франция. Хави Мартинес от Байерн също пропуска мачовете.

Нападателят на Челси отдавна е в слаба форма и въпреки че снощи вкара важния трети гол за успеха над Стяуа остава извън групата. Защитникът на Барса пък пък на няколко пъти лекуваше контузии през сезона.

“Смятаме, че Фернандо не е в най-доброто си състояние. Същото е положението и с Хави. Двамата не са на 100%, непостоянни са, така че това е причината да не бъдат повикани. Що се отнася до Пуйол разговарях с него и той сам призна, че не се чувства достатъчно добре” обясни Дел Боске.

На мястото на Мартинес е включен Хави Гарсия от Манчестър Сити. Давид де Хеа пък замества в групата възстановяващия се от контузия Икер Касияс. Титулярен вратар обаче в срещи обаче се очаква да бъде Виктор Валдес от Барселона.

Ето и групата:
Вратари: Валдес (Барса), Рейна (Ливърпул), Де Хеа (Ман Юнайтед)
Защитници: Аспиликуета (Челси), Арбелоа, Рамос и Албиол (Реал М), Пике и Алба (Барса), Монреал (Арсенал)
Халфове: Хави Гарсия и Силва (Ман Сити), Бускетс, Иниеста, Шави и Сеск (Барса), Чаби Алонсо (Реал М), Касорла (Арсенал), Иско (Малага), Навас (Севиля), Мата (Челси)
Нападатели: Педро и Вия (Барса), Негредо (Севиля)