Френският шампион ПСЖ успя да постигне изключително трудна победа над Гингам с 2:0 на своя "Парк де Пренс".

Срещата бе от 4-ия кръг на френската Лига 1, като домакините успяха в крайна сметка да зарадват своите привърженици.

И двете попадения паднаха в продължението след добавеното време. В 91-ата минута Адриен Рабио успя да вкара първия гол за тима, а Ибрахимович оформи крайния резултат в 93-ата минута.

Шведът обаче имаше голям принос и за първия гол на тима, след като игра с глава при точката за дузпата, а Рабио успя да се възползва от грешното позициониране на вратаря и реализира.

Самият нападател пък бе намерен от Ван дер Вил две минути след първото попадение, след което технично преодоля стража на гостите и вкара топката във вратата.

Резултатът можеше да бъде и доста по-убедителен, ако парижани си бяха вкарали поне част от добрите ситуации, които създадоха.

Тиаго Силва нацели греда по време на мача, а освен това домакините имаха и още шансове за гол. "Принцовете" имаха над 20 удара към противниковата врата, но малък процент от тях бяха точни.

Това е втората победа за тима на Лоран Блан във френското първенство след първите четири кръга.

Отборът временно успя да се изкачи на втората позиция в класирането, като има в актива си 8 спечлеени точки.