С хеттрик на Кристиано Роналдо Португалия обърна като гост с 4:2 Северна Ирландия в квалификационен мач от Група Ф за световното първенство, играна на стадион "Уиндзор Парк" в Белфаст.

Ситуацията за Португалия бе доста трудна, тъй като в един момент от мача тимът губеше с 1:2 и бе с човек по-малко.

Преди това Бруно Алвеш бе извел гостите напред в началото на мача, но Гарет Маколи изравни, а до края на първото полувреме Елдер Пощига бе изгонен с директен червен картон.

В началото на второто полувреме ирландците излязоха напред с гол н Джейми Уорд, при който обаче имаше неотсъдена засада.

Десет минути по-късно обаче и домакините останаха с 10 души заради втори жълт картон на Крис Брънт и дойдоха минутите на Роналдо.

Той първо изравни с удар с глава след центриране от корнер, а малко по-късно изведе Португалия напред отново с удар с глава след центриране отляво на Фабио Коентрао.

Междувременно домакините получиха още един червен картон, а към края Роналдо оформи своя хеттрик с удар от фаул, при който топката рикошира леко и излъга вратаря.

Благодарение на победата Португалия излезе начело в класирането на Група Ф с 2 точки пред Русия, но руснаците имат мач по-малко.