С гол в добавеното време Хесус Навас спаси световния и европейски шампион Испания от загуба.

Иберийците стигнаха до 2:2 срещу Чили в контрола, играна в швейцарския град Женева.

Южноамериканците на два пъти повеждаха, като излязоха напред още в 5-ата минута, когато Едуардо Варгас бе изведен зад защитата и вкара.

Роберто Солдадо обаче изравни след удар с глава в 38-ата минута, а малко след това това Сеск Фабрегас нямаше късмет, след като изстрелът му се отби от напречната греда.

Малко преди паузата обаче чилийците отново поведоха, след като Варгас преодоля Раул Албиол, а след това не остави и шансове на Виктор Валдес.

Испанците натиснаха след почивката и стигнаха до изравняването в 92-ата минута, когато Педро Родригес се измъкна отляво и подаде ниско по тревата, за да може Хесус Навас да засече и да изравни.

По този начин Ла Фурия запази непобедения си статут в двубоите с Чили, като от 10 мача между двата тима, европейците имат 8 успеха, а равенствата са 2.

Съставът на Испания: Валдес (59 Рейна), Арбелоа, Албиол, Рамос (59 Начо), Монреал, Хави Гарсия (79 Коке), Шави (46 Навас), Касорла, Фабрегас (46 Иниеста), Педро, Солдадо (66 Негредо).