Турция успя да се възползва от може би последния си шанс да възроди надеждите си за участие на Мондиал 2014, след като надви като гост Румъния с 2:0.

Това бе един от най-силните мачове на турците от доста време насам, като страната вече има реални шансове за участие на баражите.

С победата си тази вечер турците сериозно объркаха сметките на румънците в своята група.

Срещата се игра на националния стадион в Букурещ, а румънците не демонстрираха изобщо лош футбол, като на моменти дори надиграха турците. Те имаха няколко шанса да вкарат гол, като нацелиха и греда чрез Попа.

Въпреки това обаче гостите показаха много добра ефективност и си вкараха положенията.

Резултатът в мача откри Бурак Йълмъз в 22-ата минута, след като засече с глава хубаво центриране на свой съотборник.

Крайното 0:2 бе оформено от Мевлют Ердинч в 95-ата минута.

Toй отправи много хубав удар около дъгата по земя, като прати топката в долния ляв ъгъл на противниковата врата.

След този мач турците са 3-и в Група "D", като имат в актива си 13 точки.

Унгария успя да остане най-облагодетелствана от загубата на Румъния, тъй като окупира второто място в класирането, след като разби с 5:1 Естония.

"Маджарите" са 2-и в своята група и са с актив от 14 точки.

Домакините поведоха с автогол на Клаван в 11-ата минута, а до края на полувремето вкараха още два гола.

Хайнал се разписа в 21-ата минута, а Боде в 41-ата. Аниер намали за Естония в 48-ата минута, но Немет и Джуджак довършиха гостите, като вкараха в 69-ата и 85-ата минути.