С гол на младока Джордън Мътч в 91-та минута Кардиф измъкна драматична победа с 2:1 срещу Фулъм в мач от 6-я кръг на английската Висша Лига, игран на "Крейвън Котидж".

Уелсците откриха резултата в началото на първото полувреме, след като Стивън Колкър засече с глава центриране от корнер.

След това те продължиха да играят добре и нов удар с глава на Търнър трябваше да бъде изчистван от защитник от голлинията. В 26-та минута след центриране от корнер, отново Търнър стреля с глава към горния ъгъл на вратата, но Стокдейл направи добро спасяване.

Фулъм имаше проблем с организирането на атаките си и единствената опасност бе удар на Карагунис извън наказателното поле, който бе избит от Маршъл в корнер.

Към края на полувремето Мартин Йол замени Качаниклич с Брайън Руис. И именно костариканецът вкара изключителен гол в последната минута. Той получи топката пред наказателното поле и с абсолютно прецизен удар към горния далечен удар направи вратаря безпомощен.

През второто полувреме мачът продължи да е равностоен, но без много положения за гол. В 57-та минута гостите пропуснаха чудесно положение. Влезлият като резерва Джордън Мътч центрира ниско пред вратата, но Фрейзър Кембъл от три метра засече неточно над вратата.

В 62-та минута Димитър Бербатов имаше най-доброто си положение за гол, когато вратарят на домакините увисна под едно центриране, но след това българинът от малък ъгъл не уцели вратата с глава.

Така мачът вървеше към равенство, преди в 91-та минута Мътч да каже своята дума. Той пое топката пред наказателното поле и по абсолютно идентичен начин с Руис отправи страхотен удар, пращайки топката право в ъгъла на вратата.

Фулъм - Кардиф 1:2

0:1 Коулкър 12