Нюкасъл спечели ценни 3 точки, които ще отлепят отбора от последните позиции на класирането. Свраките победиха с 2:1 Кардиф в мач от 7-мия кръг на Висшата лига.

Лоик Реми вкара два гола за "Джордитата" през първото полувреме, а след почивката Питер Одемвинге намали резултата.

Нюкасъл изигра добро първо полувреме, но през втората половина не бе толкова убедителен.

Благодарение на победата "Свраките" изплуваха от зоната на изпадащите, събирайки 10 точки. С 5-по-малко има Уест Хям, който утре гостува на Тотнъм.

Отборът от Уелс стартира активно двубоя, като Питър Одемвинге спечели два преки свободни удара за своя отбор.

След 10-тата минута Нюкасъл започна значително да превъзхожда своя опонент. Натискът бе значителен, а Сисе, Гуфран и Реми излизаха на добри позиции за гол.

Именно Лоик Реми откри резултата в 29-та минута след хубав удар от границата на наказателното поле.

Натискът на Свраките продължаваше и отново бившият нападател на Олимпик Марсилия вкара топката в мрежата в 37-та минута.

През второто полувреме Кардиф се окопити и започна да играе по-смело. Питър Одемвинге, който бе най-активният за отбора, успя да върне един гол в 57-та минута. Асистенцията бе на Джордън Мъч.

В 72-рата минута, влезлият като резерва Хонас Гутиерес, не успя да се разпише с глава от много близка дистанция, след центриране на Дебюши.