Шалке победи Аугсбург с 4:1 в двубой от осмия кръг на германската Бундеслига, който се игра на стадион "Фелтинс Арена".

Гостите поведоха в десетата минута чрез Саша Мьолдерс, който успя да засече центрирането на Остржолек отляво.

Четвърт час след началото на мача обаче Клаван събори Адам Шалай в наказателното поле и получи червен картон. Кевин-Принс Боатенг застана зад бялата точка и изравни резултата, въпреки че Алекс Манингер уцели ъгъла.

Останали в намален състав баварците трудно успяваха да се противопоставят на вдъхновените домакини.

В 28-та минута Адам Шалай отново бе в центъра на събитията, като този път нападателят се разписа  с невероятен гол. Малко преди почивката Аого центрира отляво и Сантана нанесе удар с глава, нацелвайки страничната греда.

Бе изминал един час игра, когато Боатенг не успя да реализира от десетина метра след чудесното подаване на Нойщедтер. При една от редките атаки на гостите Хилдебранд улови удара от 25 метра на Хаан.

Мачът бе решен в 78-та минута, когато Шалай вкара втория си гол. Дракслер пусна към Аого, който намери Шалай в наказателното поле и последният бе безпощаден.

Малко преди края на редовното време Алекс Майер получи пас от Учида, преодоля трима играчи на противника и вкара първия си гол в Бундеслигата за крайното 4:1.

След победата тази вечер Шалке вече има 11 пункта в актива си и е само на една точка от шестия Херта. Аугсбург е 12-ти с 10 точки.

Една от големите изненади в първенството до този момент е днешният успех на новака Айнтрахт Брауншвайг с 2:0 като гост на финансово-стабилния Волфсбург. Белараби откри след половин час игра, а преди края Кумбела вцепени "вълците" с втори гол за гостите.

До този момент Волфсбург имаше пълен актив от 9 точки на свой терен, допускайки само поражения навън. Айнтрахт пък постигна първата си победа през този сезон, събра четири точки и се отлепи от дъното в таблицата.