С драматичен гол в 91-та минута Италия измъкна равенство 2:2 като гост на Дания в квалификационната ни група за класиране на световното първенство.

Така "Адзурите" попречиха на датчаните да се изкачат на второто място в класирането и да се надяват на отиване на бараж.

Мач преди края Дания има 13 точки, колкото и България. Двата тима имат равни показатели в директните двубои, тъй като и двата мача завършиха 1:1. "Лъвовете" обаче имат по-добра голова разлика.

Така Италия обезсмисли геройските прояви на Никлас Бендтнер, който с два гола доведе до обрат и изведе домакините до 2:1. Преди това пък Пабло Освалдо бе открил резултата за Италия.

Заради класирането на Италия Чезаре Прандели бе направил някои рокади в състава си. Джиджи Буфон обаче застана зад вратата и стана едноличен рекордьор по участия със 137-я си мач за националния отбор.

Дания започна по-активно мача, но Италия бе доста опасна на контраатаки. При една такава Освалдо поднесе назад към Диаманти, но ударът му бе блокиран от Даниел Агер.

В средата на полувремето обаче Скуадрата откри резултата Освалдо получи дълъг пас и с много добро движение се освободи от двама защитници, след което с точен диагонален удар преодоля вратаря.

За Дания Даниел Агер стреля с глава след центриране от корнер, но неточно над вратата. В даденото от съдията допълнително време изпитващият затруднения в клубния си отбор Арсенал Никлас Бендтнер показа, че формата му в националния отбор е непреходна и изравни резултата. Той получи центриране към втората греда и първо надскочи пазещия го защитник, а след това с много остър удар с глава направи Буфон безпомощен.

Пет минути след почивката гостите имаха опасна контраатака, но накрая Диаманти игра индивидуално и макар да финтира успешно защитник, стреля близо до гредата.

В 55-та минута Дания бе много близо да поведе в резултата. Ериксен стреля перфектно от фаул и Буфон само изгледа как топката удря страничната греда до него.

Италия обаче на свой ред имаше стопроцентово положение четири минути по-късно, когато след контраатака Маркизио бе изведен сам в наказателното поле, но от десетина метра не можа да преодолее вратаря.

Датчаните нямаха късмет, тъй като в средата на полувремето за втори път треснаха греда. След центриране от корнер топката не бе изчистена добре и от точката на дузпата Андреас  Бяланд  стреля силно, но в напречната греда. След това и Бендтнер не успя да направи добавка.

Италия изглеждаше доволна на равенството и Чезаре Прандели опита да накъса мача с няколко смени. Все пак при една от контраатаките си "адзурите" имаха контраатака, при която Монтоливо отправи удар отдалеч и затрудни вратаря, но все пак Андерсен спаси.

В 78-та минута се стигна до решителния втори гол за Дания. Крьон-Дели центрира отляво и в наказателното поле Бендтнер се извиси над Балдзарети, след което забоде много точно с глава покрай вратаря.

При това положение Мортен Олсен извади Бендтнер и Дания започна да пази резултата. Домакините обаче бяха наказани сурово за това си действие, тъй като в самия край на мача Италия изравни.

Дания - Италия 2:2

0:1 Освалдо 28
1:1 Бендтнер 46
2:1 Бендтнер 78
2:2 Акуилани 91

Дания: Андерсен, Якобсен, Бяланд, Агер, Боилесен, Квист, Цимлинг (81 Андреасен), Брайтвайте (46 Ларсен), Ериксен, Крьон-Дели, Бендтнер (84 Макиенок)

Италия: Буфон, Балдзарети, Киелини, Ранокиа, Де Силвестри, Тиаго Мота, Монтоливо (81 Джилардино), Маркизио (68 Акуилани), Диаманти (77 Черчи), Кандрева, Освалдо.