Италия завърши с равенство 2:2 срещу Армения последния си мач от квалификационния цикъл за Мондиал 2014.

Двата тима се срещнаха на стадион "Сан Паоло" в Неапол, а Чезаре Прандели логично заложи на доста футболисти, които не получават често шанс да играят като титуляри в представителния тим.

Арменците на два пъти повеждаха в резултата - чрез Мовсисян в 5-ата и Мхитарян в 70-ата, но италианците и в двата случая изравняваха. Това стана чрез Флоренци в 24-ата и Балотели в 76-ата минути.

След този мач Италия завърша групата с 22 точки, а арменците с 13 точки. "Скуадра" финишира като лидер, като този мач бе без значение за страната, а арменците финишират на 5-ото място с 13 точки, колкото има и България.

Срещата започна перфектно за гостите, които стигнаха до попадение само след пет игрови минути. Мовсисян бе изведен в наказателното поле и с прекрасен удар в далечния ъгъл матира Маркети. Минута преди това той отново бе близо до гола, но Астори си поправи грешката, която направи. В ситуацията при гола бранителят отново имаше вина.

В 16-ата минута гостите бяха на косъм от втори гол, след като Мкърчиян отправи много опасен удар от границата на наказателното поле, но този път топката излезе в аут.

В 23-ата минута обаче Италия бе много близо до изравнително попадение, но Лоренцо Инсине нацели гредата след удар от близка дистанция.

Две минути след това все пак Италия стигна до изравнителен гол. Инсине центрира в наказателното поле, а Лоренци от близка дистанция с глава реализира.

В следващите няколко минути темпото продължи да бъде високо, като в 30-ата минута Мхитарян бе доста близо до гол. Неговият удар обаче мина на сантиметри встрани вратата.

До края на полувремето нямаше повече голове, като Инсине пропусна два добри шанса към края на частта да направи обрата пълен.

Второто полувреме започна без кой знае какви положения, но в 62-ата минута Инсине отново бе близо до гола. Той бе изведен от Балотели в наказателното поле, но ударът му попадна право в ръцете на Березовски.

В 70-ата минута все пак арменците възстановиха аванса си след попадение на Мхитарян. Той засече с глава центриране от корнер и не сгреши. В 76-ата минута обаче Марио Балотели изравни. Нападателят бе изведен страхотно от Пирло сам срещу вратаря и технично го прехвърли от близка дистанция.

В последните минути Армения пропусна страхотни възможности, като в 82-ата минута Хароян от 2-3 метра не успя да вкара в опразнения ъгъл с глава. В крайна сметка до края на мача нямаше повече голове.

ИТАЛИЯ - АРМЕНИЯ 2:2
0:1 Мовсисян 5'
1:1 Флоренци 24'
1:2 Мхитарян 70'
2:2 Балотели 76'

ИТАЛИЯ: Маркети, Бонучи, Паскуал, Абате, Астори, Пирло, Акуилани (73 - Роси), Монтоливо, Флоренци (60 - Кандрева), Освалдо (54 - Балотели), Инсине

АРМЕНИЯ: Березовски, Арцамунян, Мкоян, Хароян, Йедигарян, Газарян, Мхитарян, Мкърчиян, Хайрапетян (63 - Ховхасян), Озбилис (78 - Саркисов), Мовсисян