Холандия прекърши амбициите на Турция за бараж и победи южните ни съседи като гост с 2:0.

"Лалетата" измъкнаха успеха с два ранни гола в началото на двете полувремена. Първо Ариен Робен откри резултата в 8-та минута, а точно след почивката Уесли Сйандер удвои.

С успеха си Холандия събра 28 от възможни 30 точки в групата си и заедно с Белгия са най-успешните отбори от тези квалификации.

Преди този мач Турция беше на второ място и се нуждаеше от победа, за да се класира на бараж. В другите мачове обаче Унгария и Румъния спечелиха и така оставиха южните ни съседи на 4-о място. За баража се класира Румъния, която победи Естония с 1:0.

Атмосферата на стадиона бе доста негостоприемна за холандците и действията на "лалетата" през началните минути на мача бяха силно освирквани от турските привърженици.

В 8-ата минута Холандия откри резултата. Ариен Робен центрира неособено остро и силно от над 35 метра, топката се размина с купа от играчи, а Волкан Демирел, който вече бе заблуден от съотборник, позволи на кълбото да мине покрай него и да спре в мрежата му. Няколко минути по-късно гол на Робин ван Перси бе правилно отменен заради засада.

Ранното попадение доста отвори мача и атаките към двете врати заваляха. В 25-ата минута Турция можеше да изравни по същия начин, по който допусна гол във вратата си, но топката мина на половин метър от гредата след центриране отляво. 2 минути по-късно Арда Туран нахлу диагонално почти сам срещу вратаря, но ударът му от 12-13 метра бе доста слаб.

След 20-ата минута гостите поотстъпиха инициативата и Турция бе видимо по-активният отбор, но и Холандия контраатакуваше доста опасно.

В 40-ата минута Али Калдъръм центрира прекрасно отляво и Булут засече с глава, но половин метър го раздели от това да донесе изравнителното попадение на тима си. 60 секунди по-късно Уесли Снайдер засече топката изключително красиво, но след волето му от 25 метра кълбото мина на сантиметри от гредата. След 2 минути пък Йълмъз излизаше сам срещу вратаря, но си поведе много лошо топката и се провали.

60 секунди след началото на второто полувреме стадионът остана безмълвен за втори път. Уесли Снайдер комбинира добре със свой съотборник, след това бе изведен, направи две крачки навътре в наказателно поле, стреля и направи Демирел безпомощен за втори път.

В 55-ата минута вратарят на домакините направи 2 много добри спасявания, второто от което бе след ново страхотно засичане на топката от страна на Уесли Снайдер, този път след изпълнение на корнер.

Последваха минути, в които Турция доминираше на терена, но така и не успяваше да върне поне 1 попадение. В 65-ата минута рефлексът на гостуващия страж бе изпробван от резервата Тьоре, но холандският вратар отрази.

Турция не се предаде и търсеше гола до края на мача, но срещна железен отпор от гостите, които, въпреки че отдавна си бяха гарантирали класирането, не бяха в настроение да правят подаръци.

Турция - Холандия 0:2