Япония и Холандия врътнаха 2:2 в зрелищна приятелска среща, която се игра на белгийска земя. Двата тима си размениха по едно полувреме, като азиатците пропуснаха да стигнат до успеха, след като преди това изоставаха с два гола.

Рафаел ван дер Ваарт изведе "лалетата" напред в резултата още в 12-тата минута, възползвайки се от грешката в защита на Атсуто Учида.

В средата на първата част Джърмейн Ленс шутира покрай целта, а след това Нишикава спаси тупалка на Ариен Робен.

В 39-тата минута обаче Ариен Робен удвои аванса на своите, реализирайки по чудесен начин с левия крак.

Азиатците показаха характер и успяха да намалят пасива си малко преди почивката, когато Юя Осако бе точен след добра работа на Макото Хасебе в пеналта.

Юто Нагатомо пропусна да изравни десетина минути след паузата, но след час игра Кейсуке Хонда вкара втори гол за японците, завършвайки многоходова акция.

В 67-та минута можеше да се стигне до пълен обрат, но вратарят на холандците Килесен спаси изстрелът на Шинджи Кагава. Десетина минути преди края на мача Япония пропусна нов гол, този път чрез Какитани.

Въпреки пропуснатата победа след два гола аванс Холандия се намира в серия от 16 поредни мача без загуба, а "самураите" вече дишат по-спокойно след две поредни поражения.

Холандия - Япония  2:2

1:0  ван дер Ваарт - 13'

2:0  Робен - 39'

2:1  Осако - 44'

2:2  Хонда - 60'