Гана очаквано си осигури място на световното първенство в Бразилия, въпреки че падна в реванша от Египет с 1:2.

Черните звезди бяха победили в първия мач у дома с 6:1, така че на практика бяха спечелили визи за Мондиала и до сензация просто нямаше как да се стигне.

Все пак домакините от Египет се хвърлиха здраво напред още от самото начало и след няколко пропуска, в 25-ата минута откриха. Амр Заки се оказа на най-добрата позиция след свободен удар и реализира след добавка.

Все пак Фараоните не успяха да вкарат нов гол до почивката и с напредване на времето бяха поставени под напрежение и от приближаването на края на двубоя.

В 75-ата минута удар на Салах бе избит от голлинията, но в 84-ата Мохамед Гедо успя да направи 2:0. За оставащото време обаче домакините трябваше да вкарат още 3 пъти, което естествено нямаше как да се случи.

В 89-ата минута резервата Кевин Принс-Боатенг вкара отблизо и направи поражението на Гана по-почетно. Тимът обаче ще участва на трети поредни световни финали, като на турнира в Южна Африка стигна до 1/4финалите.