Хърватия успя да се класира за Световното първенство в Бразилия, след като победи с 2:0 у дома Исландия във втория плейофен мач.

В първия двубой хърватите стигнаха до нулево реми, но днес отборът показа характер и взе своето.

В 27-ата минута Марио Манджукич даде аванс на домакините и доближи отбора си до крайния успех.

Нападателят на Байерн засече отклонена от Иван Ракитич топка и я прати във вратата.

В 38-ата минута Манджукич бе изгонен с директен червен картон, след като изрита без топка противников футболист при една спорна ситуация на терена.

Интригата в срещата бе убита в 48-ата минута от Дарио Сърна.

Полузащитникът отправи техничен удар от няколко метра, като топката тупна точно пред вратаря и се озова в мрежата му.

До края нямаше повече голове и резултатът се запази, а Хърватия се класира на Мондиал.